Kā ārstēt saules apdegumus – NIVEA

Saules apdegumi ir ļoti sāpīgi, un, ja tos atbilstoši neārstē, tad var būt ļoti slikta pašsajūta. Šeit ir sniegti daži noderīgi padomi, kā novērst saules apdegumu veidošanos.

Kāpēc ir svarīgi lietot aizsargkrēmu

Vasaras mēnešos ir ļoti svarīgi lietot saules aizsargkrēmu ar atbilstošu SPF, aizsargājot savu ādu pret saules apdegumiem, kā arī priekšlaicīgu novecošanos.

Ultravioletie stari var izraisīt ilgstošus ādas bojājumus

UV kameras spēj attēlot, kāda milzīga atšķirība ir tad, ja jūs lietojat saules aizsarglīdzekļus, salīdzinot ar situāciju, kad uz jūs ādas tādu nav. Pat ja no ārpuses tas nav redzams, lietojot iedarbīgu saules aizsargkrēmu, jūs varēsiet justies mierīgs(-a) un baudīt sauli.
saule-citāts

Skaisti vārdi

Dodiet man saules zvilni, baseinu un skatu uz jūru, un es būšu laimīga!
Miranda Hārta
sieviete-ar-oranžu-saules-cepuri

Jums nav jāziedo savs zeltainais iedegums.

Baudot brīvdienas, jums obligāti ir jālieto saules aizsargkrēms, taču jūs varat iegūt arī zeltainu iedegumu. NIVEA SUN Carotene Sun Lotion SPF 6 ļauj droši uzturēties saulē un turklāt veicina ādas dabīgo iesauļošanās procesu, lai āda ilgstoši izskatītos skaisti un mirdzētu.

Saules aizsargkrēms: 5 padomi, kā to pareizi uzklāt

  • Pirms lietošanas labi sakratiet.
  • Uzklājiet rūpīgi un biezā kārtā.
  • Uzklājiet atkārtoti vairākas reizes dienā, jo sevišķi pēc peldēšanās, nosusināšanās ar dvieli un ja svīstat.
  • Neaizmirstiet par ausīm, degunu un pleciem, jo šīs ķermeņa daļas ir vairāk pakļautas saulei nekā citas.
  • Palūdziet, lai kāds jums palīdz uzklāt līdzekli uz grūti aizsniedzamām vietām, piemēram, uz muguras.

Kāpēc ir jālieto saules aizsargkrēms?

Kā tajā vecajā teicienā – profilakse ir labāka nekā ārstēšana. Pareizāk nemaz nevar pateikt. Lietot labu saules aizsargkrēmu pirms došanās saulē ir daudz labāka doma nekā paļauties uz līdzekļiem pret saules apdegumiem.

Saules aizsarglīdzekļi, piemēram, NIVEA SUN Protect & Moisture saules aizsarglosjoni ne tikai acumirklī aizsargā ādu, lai jums neveidotos sāpīgi un niezoši saules apdegumi, bet arī novērš priekšlaicīgas novecošanās pazīmju rašanos UV staru ietekmes rezultātā un samazina ādas vēža risku. Pat ja jūsu āda nav cietusi no saules apdegumiem, ilgstoša uzturēšanās saulē ir kaitīga, un šādi paaugstinās jūsu risks saslimt ar šo slimību.

Tā kā pastiprinās globālā sasilšana un cilvēki vairāk apzinās ilgstošas sauļošanās negatīvo ietekmi, tagad ir īstais laiks koncentrēties uz saules aizsarglīdzekļu lietošanu. Daudzi cilvēki uzskata, ka risks nepastāv, ja diena ir apmākusies un pelēka. Diemžēl realitāte ir citāda, jo cauri mākoņiem, miglai un nokrišņiem izkļūst 90 % saules staru, tāpēc nežēlojiet saules aizsarglīdzekļus!

Cik ilgi drīkst uzturēties saulē bez saules aizsargkrēma?

Kaut arī NIVEA Sun līdzekļi iedarbojas uzreiz, ir ieteicams uzklāt saules aizsargkrēmu pusstundu pirms došanā ārā, lai rezultāts būtu pēc iespējas labāks.

Saules iedarbībai ir arī pozitīva ietekme. Tomēr tas, cik daudz saules jūsu āda spēj izturēt, ir atkarīgs no daudziem dažādiem faktoriem, piemēram, katra cilvēka sejas ādas, iedzimtības, diennakts laika un atrašanās vietas. Parastā situācijā jūsu āda tiks apdraudēta jau pēc 5–30 minūtēm.

Drošs paliek drošs, lai patiešām izvairītos no saules apdegumiem, vienmēr pirms došanās saulē uzklājiet tādu līdzekli kā NIVEA SUN Protect & Moisture Spray.

Saules apdegumu novēršana – viss par SPF

Izvēlieties savai ādai piemērotu SPF, kas tai nodrošinās vislabāko aizsardzību.
sieviete-smaida

Dažās ķermeņa vietās saules apdegumi rodas biežāk nekā citur.

Īpaši jutīgas pret sauli ir tādas ķermeņa vietas kā seja, kakls un pleci, pēdu virspuse un matu celiņš. Pievērsiet īpašu uzmanību šīm vietām, lai izvairītos no saules apdegumiem.

Ko nozīmē SPF, un kā tas iedarbojas?

SPF jeb „Sun Protection Factor” ir saules aizsargfaktors. Tas ir koeficients, kas parāda attiecīgā saules aizsarglīdzekļa spēju novērst saules apdegumus. Tirdzniecībā ir pieejami līdzekļi ar dažādiem SPF; paskaidrosim sīkāk.

Vienkārši izsakoties – pareiziniet minūšu skaitu, cik ilgi jūsu āda spēj sevi aizsargāt bez saules aizsarglīdzekļu lietošanas, ar SPF skaiti, un tā jūs iegūsiet kopējo minūšu skaitu, cik ilgi jūsu āda būs aizsargāta. Pieņemsim, ka jūsu ādas pašaizsardzības laiks ir 20 minūtes. Lietojot saules aizsarglosjonu ar SPF 15, jūs paildzināsiet šo laiku par 15 reizēm. Tā jūs varēsiet uzturēties saulē 300 minūtes (jeb piecas stundas).

Svīstot, peldoties, slaukoties ar dvieli un rotaļājoties pludmalē, saules aizsargkrēms ar laiku tiek notīrīts nost. Tāpēc ir ieteicams atkārtoti uzklāt saules aizsargkrēmu vismaz ik pēc 2 stundām un pēc peldēšanās.

 NIVEA piedāvā saules aizsarglīdzekļus, sākot no SPF 6 un beidzot ar SPF 50, – vienkārši izvēlieties tādu SPF, kas jūs labi aizsargā.
siviete--pludmalē-smaida

Kādu SPF lai es lietoju?

Pareiza SPF izvēle ir atkarīga no jūsu ādas tipa un tā, cik ilgi jūs plānojat atrasties saulē. SPF 15 varētu būt pietiekams īsai pastaigai, bet veselai dienai pludmalē jums labāk būtu izvēlēties SPF 50+. Lai arī kādu SPF jūs izvēlētos, ir svarīgi, lai jūs līdzekli uzklātu atkārtoti.
sieviete-ar-gariem-matiem-pludmalē

Nozīme ir arī jūsu sejas ādai un ģenētiskajai nosliecei

Cilvēki, kuriem ir gaiša āda un gaiši vai rudi mati, parasti biežāk cieš no saules apdegumiem. Ja jūs neesat drošs(-a), cik iedarbīgs ir jūsu izvēlētais SPF jūsu ādas tipam, mēģiniet neuzturēties saulē pašās karstākajās stundās, t.i., no 11.00 līdz 15.00, un izvēlieties SPF 30 vai SPF 50.

Saules apdegumu ārstēšana: ko darīt, ja āda ir apdegusi saulē

Kā rīkoties saules apdegumu gadījumā, ja tā ir šovasar gadījies, ka jūsu āda ir sarkana un sāpīga

Kā rīkoties, kad pamanāt, ka āda ir apdegusi saulē

Saulē apdegusi āda parasti izskatās sarkana, tā sāp, pieskaroties ir silta un reizēm niez. Tā var kļūt sāpīga, jau atrodoties saulē, vai arī sāpes var parādīties dažas stundas pēc atrašanās saulē, jau esot telpās.

Pirmais, kas jādara, - ir jānokļūst vietā, kur nav saules, lai apdegumi nepastiprinātos. Mēģiniet atvēsināt ādu, lietojot vēsu kompresi vai mazgājoties aukstā dušā vai vannā.

Dzeriet daudz ūdens, lai atjaunotu mitruma daudzumu organismā, kas palīdzēs jums atvēsināties. Droši vien jūsu āda būs ļoti jutīga un sausa, tāpēc uzklājiet uz skartajām vietām līdzekli pēc sauļošanās, piemēram, NIVEA SUN After Sun SOS Lotion, kas palīdzēs atvēsināt attiecīgās vietas un atgūst zaudēto mitrumu. Rīkojieties ļoti maigi, uzklājot jebkādu līdzekli uz skartajām vietām, viegli pieskaroties, nevis berzējot ādu.

Parasti cietusī āda pēc pāris dienām nolobās nost, un tā pilnībā atveseļojas nedēļas laikā. Ja āda tomēr neatveseļojas, labāk būtu griezties pēc padoma pie ārsta. 

Pret smagiem saules apdegumiem vienmēr ir jāizturas ļoti nopietni

Kaut arī saules apdegumi parasti paši sadzīst dažu dienu laikā, tomēr, ja tie ir īpaši smagi vai tos pavada vēl citi simptomi, ir ļoti svarīgi nekavējoties griezties pēc profesionālas palīdzības. Tas ir sevišķi svarīgi, ja cietušais ir mazulis vai mazs bērns, jo viņu āda ir īpaši maiga.

Smaga saules apdeguma pazīmes var būt čulgas uz ādas, drebuļi, paaugstināta temperatūra, reiboņi un nelaba dūša. Šie simptomi var norādīt arī uz saules dūrienu, kas var būt ļoti bīstams, ja to savlaicīgi neārstē.
sieviete-smaida-saulē

Parūpējies par savu ādu, un es parūpēšos par tevi!

Pārliecīgas sauļošanās dēļ jūsu āda var izskatīties dehidratēta un pelēcīga, un tā var nespēt izpildīt savas dabiskās aizsardzības funkcijas. Lai saglabātu veselīgu un skaistu ādas izskatu, veiciet nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no saules apdegumiem.

Kā ārstēt saules apdegumus? Daži ātrie padomi

  • Valkājiet brīvi krītošas drēbes, lai tās neberzētu jūsu ādu.
  • Ja atkal dodaties saulē, noteikti uzvelciet apģērbu, kas pārklāj apdegušās vietas.
  • Centieties nelietot ziepes un dušas želeju, kamēr saules apdegumi nav sadziedēti.
  • Dzeriet daudz ūdens.
  • Losjonu pēc sauļošanās ievietojiet ledusskapī , lai vairotu tā nomierinošo efektu.
  • Ja jūsu āda ir ļoti sāpīga vai rodas čulgas, jums ir jāapmeklē ārsts.
product-stage-bg